Всеукраїнський щорічний фестиваль Різдвяні піснеспіви

Шановні відвідувачі нашого сайту!

У Національному університеті « Острозька академія» відбувся

XIII Всеукраїнський фестиваль Різдвяних піснеспівів

        Після того як натхненними, щирими і голосними Різдвяними піснеспівами прославлять Навонародженого Ісуса Христа у храмах і  домах численних міст і сіл нашого краю, традиційно збираються молодь і дорослі в Острозі, у ставропігійному студентсько-викладацькому храмі преп.Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» на Фестиваль, щоб соборно завершити благодатний час Різдвяних свят і спільно порадіти великій Божій любові до свого найкращого творіння – людини і прославити Новонароджену Дитину Ісуса Христа.

27 січня 2018 року на тринадцятий Фестиваль Різдвяних піснеспівів до храму преп. Федора Острозького прибули дорослі і діти  (всього 48 колективів та індивідуальних виконавців) з пяти областей України – Рівненської, Хмельницької, Волинської, Тернопільської та Донецької (заочно).

Особливістю цьогорічного фестивалю стала участь 9 колективів з Донецької області, які надіслали запис виступів, проклавши таким чином місток духовного єднання між Сходом і Заходом і зміцнивши соборність нашої держави.

Учасників та гостей Фестивалю привітали ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник, заступник міського голови м.Острога Оксана Ситницька і настоятель храму протоієрей Василь Жуковський.

«Ми радіємо, що з року в рік кількість учасників Фестивалю збільшується, а це є свідченням того, що  наша духовна і етнічна культура продовжує жити. Відомо, що на  витоках високої культури  формувалась наша українська душа і наш український патріотизм. Сумно, що Різдвяні традиції поступово втрачають свою колишню масовість, але, з іншого боку, дуже добре, що при церквах, монастирях, костелах, молитовних будинках є і дорослі, і молодь, які вивчають Різдвяні піснеспіви, в яких прославляється Новонароджений Бог, а отже, формуються духовні основи особистості і  патріотизму. І ми надзвичайно радіємо, що такі фестивалі відбуваються тут, у Національному університеті «Острозька академія», – зазначив ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Фестиваль тривав понад 5 годин 30 хвилин, протягом яких присутні могли насолоджуватися виконавською майстерністю численних  колективів.

Свої вірші під час Фестивалю виконав місцевий поет та журналіст Олесь Ундір.

Ніхто з учасників Фестивалю не залишався без нагород. Всі учасники отримали дипломи та пам’ятні подарунки від організаторів. Не забули організатори і про смачні пироги та гарячий чай співакам.

Журі  було визначено кращих у двох номінаціях:  хорове та сольне виконання.

 За хорове виконання Різдвяних піснеспівів найкращими були визнані:   

  1. народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик» Кам’янець-Подільської міської дитячої хорової школи та МБК (м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області)

Керівник і диригент: заслужений працівник культури України Іван Нетеча.  Концертмейстер: Ольга Пастух.

та зразковий дитячий ансамбль народної пісні «Співаночка» (старша група) Острозького міського центру культури та дозвілля (м. Острог Рівненської області).

Керівник: Інна Хмарук. Концертмейстер: Віталій Хмарук.

  1. На другому місці гурт «Щедрик» Будинку дитячої та юнацької творчості (м. Горохів Волинської області).

Керівник: Людмила Гетьманчук-Корецька.

  1. Третє місце посіли учасники зразкового ансамблю хлопчиків Оженинської дитячої музичної школи та Острозького районного будинку культури (с. Оженин Острозького району Рівненської області).

Керівник: Марія Шляпцева.

Серед сольних учасників найкращих виконавців визначили таким чином:

  1. Соломія Поліщук (бандура), Острозька дитяча школа мистецтв (м. Острог Рівненської області)

Клас викладача Тетяни Єсіпової.

  1. Дарія Григорчук, Білогірська школа мистецтв (смт. Білогір’я Хмельницької області).

Клас викладача Оксани Писаренко.

  1. Софія Пасічник (бандура), Острозька дитяча школа мистецтв (м. Острог Рівненської області).

Клас викладача Тетяни Єсіпової.

Спеціальний приз від ректора Острозької академії в номінації «Найкращий хоровий колектив Острожчини» присудили учасникам хору Свято-Миколаївського храму (м.Острог, Рівненської обл.) на розбудову храму.

Нагороди лауреатам Фестивалю Різдвяних піснеспівів надав  ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Тринадцятий Фестиваль Різдвяних піснеспівів був організований зусиллями Національного університету «Острозька академія» та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту  освіти» Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, що Фестиваль Різдвяних піснеспівів розпочався 13 років тому як невеликий локальний концерт духовної музики за участю острожан і жителів кількох прилеглих сіл, а у 2017 році було встановлено рекорд України з найтривалішого виконання Різдвяних піснеспівів, а саме 5 годин і 45 хвилин поспіль безперервного виконання.

 Василь Жуковський, Мар’яна Ковцун, Наталія Веляник.

Переглянути відео та фотоматеріали з минулих фестивалів можна тут: