Вервиця щоденна
“Я б хотіла просити всіх людей молитися ще більше зі Мною у ці дні. Я б хотіла, щоб вони постили більше по середах і п’ятницях! Відмовляйте всю Вервицю кожного дня: Радісні, Страсні та Славні Таїнства” (із Послань Матері Божої в Меджуґор’ї, 14.08.1984 р.).
Як молитися на Вервиці?
1. Починаємо на хрестику
Робимо на собі знак хреста:
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (3) Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі!
Далі молимось:
Молитва до Святого Духа
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш‚ Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші. Від Великодня до Вознесіння, замість молитви до Святого Духа “Царю Небесний”, співаємо тропар Пасхи: Хтистос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).
2. На першому великому зернятку
Символ віри
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків. Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденного, несотворенного‚ єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.
Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком.
І розп’ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований.
І воскрес на третій день, як було написано.
І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця.
І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.
І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одно хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мертвих. І життя будучого віку. Амінь.
3. На першому малому зернятку
Робимо на собі знак хреста:
Слава Отцю, що нас сотворив, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Далі молимось:
Молитва до Пресвятої Богородиці
Богородице Діво‚ радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах‚ і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших. Амінь.
На другому малому зернятку
Робимо на собі знак хреста:
Слава Сину,що нас відкупив, і нині,і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Далі молимось:
Богородице Діво …
На третьому малому зернятку
Робимо на собі знак хреста:
Слава Святому Духові, що нас просвітив, і в святій вірі утвердив, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Далі молимось:
Богородице Діво …
4. Проказуємо Робимо на собі знак хреста:
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині і повсякчас,і на віки вічні. Амінь
5. На великому зернятку проказуємо Перше Таїнство.
Радісні Таїнства – в понеділок і вівторок.
Світлі Таїнства – в четвер.
Страсні Таїнства – в середу і п’ятницю.
Славні Таїнства – в суботу і неділю.
Далі молимось:
Молитва Господня
Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є Царство, і сила, і слава‚ Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
6. На десятьох малих зернятках
Богородице Діво …
7-8. На кінець десятки
Робимо на собі знак хреста:
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині і повсякчас,і на віки вічні. Амінь.
Далі молимось:
Молитва прощення до Ісуса Христа
О, наш любий Ісусе, прости нам наші гріхи, захорони нас від пекельного вогню, заведи до неба усі душі, особливо ті, що найбільше потребують Твого Милосердя.
Також можете додатково молити:
Далі молимось:
Під Твою Милість прибігаєм, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід ізбави нас, Єдина Чиста і Благословена.
Преславна Приснодіво Богородице, прийми молитви наші і донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому, щоб спас задля Тебе душі наші.
Всі небесні Сили, святі Ангели й Архангели, моліть Бога за нас, грішних. Святі славні і все хвальні Апостоли, Пророки, Мученики і всі Святі, моліть Бога за нас, грішних.
Уповання нам – Отець, Прибіжище наше – Син і Покровитель нам – Дух Святий.
Тройце Свята, Боже наш, слава Тобі!
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (3 рази)
9. Проказуємо наступне Таїнство… Отче наш… Богородице Діво… О,наш любий Ісусе….
10. На кінець вервиці проказуємо.
Молитва до Пресвятої Богородиці
Достойно є воістину величати блаженною Тебе, Богородицю, присноблаженну, і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, тебе величаємо. Амінь.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (3 рази)
Таїнства Вервиці
Радісні Таїнства – в понеділок і вівторок
Перше Радісне Таїнство – Благовішення
Ввійшовши до неї, ангел сказав їй: “Радуйся, Благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками … Ось ти зачнеш у лоні і породиш сина і даси йому ім’я Ісус.”
(Лк. 1:28-31)
За чесноту покори
Друге Радісне Таїнство – Відвідини Св. Єлисавети
Як почула Єлисавета привіт Марії, здригнулося дитя в її лоні, і Єлисавета сповнилася Святим Духом, і скликнула сильним голосом, і сказала: “Благословенна ти між жінками і благословен плід лона твого!”
(Лк. 1:41-42)
За любов до ближнього
Третє Радісне Таїнство – Різдво Ісуса Христа
Настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в яслах, бо не було їм місця в заїзді.
(Лк. 2:7)
За душевну вбогість
Четверте Радісне Таїнство – Стрітення Господнє
І як сповнились дні очищення їхнього, вони, за законом Мойсея, привели його в Єрусалим поставити перед Господом, як написано в Господньому законі: Кожний хлопець первородний буде посвячений Господеві.
(Лк. 2:22-23)
За чесноту послушности
П’яте Радісне Таїнство – Віднайдення Ісуса у храмі
Через три дні знайшли його у храмі, як він сидів серед учителів та слухав і питав їх. Усі ті, щой ого слухали, дивувалися його розумові й відповідям.
(Лк. 1:41-42)
За чесноту побожности
Світлі Таїнства – в четвер
Перше Світле Таїнство – Богоявлення
Тими днями прийшов Ісус із Назарету, що в Галилеї. І був хрищений Іваном у Йордані. І коли виходив з води, побачив, як небо розкрилось, і Духа, що, як голуб, сходив на нього. І голос ізлинув з неба: “Ти є Син мій улюблений, у тобі – моє уподобання.”
(Мк. 1:9-10)
За щирий жаль і каяття за гріхи
Друге Світле Таїнство – Чудо в Кані Галилейській
Коли ж забракло вина, мати Ісуса каже до нього: “Вина не мають.” Ісус відповів їй: “Що мені і тобі, жінко? Ще не прийшла моя година.” Але мати його мовила до слуг: “Що тільки скаже вам, робіть.”
(Ів. 2:3-5)
За набожність до Діви Марії
Третє Світле Таїнство – Ісус проповідує Царство Боже
Ісус прийшов у Галилею і проповідував там Євангеліє Боже, кажучи: “Сповнився час, і Царство Боже близько; покайтесь і вірте в Євангеліє.”
(Мк. 1:14-15)
За ласку навернення
Четверте Світле Таїнство – Преображення Ісуса Христа
Ісус переобразився перед ними: обличчя його сяяло наче сонце, а одежа стала білою, наче світло.. аж ось ясна хмара огорнула їх і з хмари було чути голос: “Це – мій улюблений Син якого я вподобав: його слухайте.”
(Мт. 17:2-5)
За дух вдячности Богові
П’яте Світле Таїнство – Установлення Пресвятої Євхаристiї
Ісус узяв хліб, поблагословив, розламав і дав учням, кажучи: “Беріть, їжте: це моє тіло.” Потім узяв чашу, воздав хвалу і подав їм, кажучи: “Пийте з неї всі, бо це моя кров Нового Заповіту, яка за багатьох проливається на відпущення гріхів.”
(Мт. 26:26-28)
За дух вдячности Богові
Страсні Таїнства – в середу і п’ятницю
Перше Страсне Таїнство – Молитва на Оливній горі
Повний скорботи та тривоги, він ще ревніше молився, а піт його став, мов каплі крови, що падали на землю. Підвівшись від молитви, він підійшов до учнів і застав їх сплячими від смутку.
(Лк. 22:44-45)
За підчинення Божій волі
Друге Страсне Таїнство – Бичування Христа
Взяв тоді Пилат Ісуса і велів його бичувати.
(Ів. 19:1)
Він же був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає, була на ньому, і його ранами ми вилікувані.
(Іс. 53:5)
За чесноту чистоти
Третє Страсне Таїнство – Терням увінчання
Вояки, сплівши вінок із тернини, поклали йому на голову і одягли його у багряницю; і, підступаючи до нього, казали: “Радуйся, царю юдейський і били його по лиці.”
(Ів. 19:1-3)
За духовну відвагу
Четверте Страсне Таїнство – Хресна дорога
Взяли вони Ісуса та й повели; і, несучи свій хрест, він прийшов на місце, зване Череп, по єврейському Голгота.
(Ів. 19:17)
За чесноту терпеливости
П’яте Страсне Таїнство – Розп’яття Ісуса Христа
Було вже близько шостої години, і темрява по всій землі настала аж до дев’ятої години… Ісус закликав сильним голосом: “Отче, у твої руки віддаю дух мій!” Сказавши це, він віддав духа.
(Лк. 23:44-46)
За остаточну витривалість
Славні Таїнства – в суботу і неділю
Перше Славне Таїнство – Воскресіння
Тоді ангел заговорив до жінок, кажучи: “Не бійтесь: знаю бо, що ви шукаєте Ісуса розп’ятого. Нема його тут, бо він воскрес, як сказав був. Ходіть, гляньте на місце, де він лежав.”
(Мт. 28:5-6)
За чесноту віри
Друге Славне Таїнство – Вознесіння
А як Ісус благословив їх, віддалився від них і став возноситись на небо. Вони ж, поклонившись йому, вернулися з великою радістю в Єрусалим і перебували ввесь час у храмі, славлячи та хвалячи Бога.
(Лк. 24:51-53)
За чесноту надії
Третє Славне Таїнство – Зіслання Святого Духа
Аж ось… залунав із неба шум, неначе подув буйного вітру, і сповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явились їм поділені, мов вогонь, язики, і сіли на кожному з них. Усі вони сповнились Святим Духом і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм говорити.
(Діяння 2:2-4)
За чесноту любови
Четверте Славне Таїнство – Успіння Пресвятої Богородиці
На безсмертне твоє успіння, Богородице, Мати Життя, апостоли розсіяні по всьому світу, з’явилися разом і стали коло пресвятого твого тіла, і почесно поховавши його, голосом Гавриїла співаючи, виголошували: Радуйся, благодатна, Діво Мати Пречиста, Господь з тобою …
(Мінея)
За щасливу смерть
П’яте Славне Таїнство – Прослава Марії в небі
Заспіваємо Давидову пісню, вірні, дівственні Невісті, Матері всіх Царя Христа! “Праворуч Тебе Владико, стоїть Цариця зодягнена в золоту тканину і оздоблена божественною красою.”
(Пс. 44:10)
За вічне спасіння
One thought on “Вервиця щоденна”
Comments are closed.